Czy warto zainwestować w zabudowy meblowe na wymiar?

Już na wstępie odpowiem, że- tak. Przemawia za tym wiele argumentów, a jedyną rzeczą, która sprawa, że zazwyczaj dłużej zastanowisz się nad tą inwestycją jest jej cena. Jednak czy warto oszczędzać na czymś, co ma posłużyć nam przez wiele lat? Co przemawia na korzyść mebli robionych na wymiar?

meble na wymiar

Jakość materiałów.

     Pierwsza sprawa to jakość użytych materiałów i systemów meblowych. Możemy zdecydować, że cała zabudowa ma być wykonana z płyt MDF, która jest trwalsza od wiórowej. Fronty mogą być wówczas pokryte lakierem czy laminatem, o czym wspominam w tym poście. Warto zapłacić nieco więcej, jeśli nie chcemy, aby za jakiś czas tip- on przestał działać, front szafki zaczął opadać, a szuflady przestały się domykać. Zawiasy i prowadnice- te niewidoczne elementy mają duży wpływ na komfort korzystania z zabudowy kuchennej.

Dowolność w funkcji, formie i estetyce.

    Jeśli decydujesz się na projekt mieszkania, to oczekujesz, że będziesz żyć w dopasowanej do siebie przestrzeni, która w pełni odpowie na Twoje potrzeby i upodobania estetyczne. Na to wpływ ma nie tylko układ funkcjonalny, ale i także wyposażenie, a nawet najmniejszy detal. Dlaczego zatem nie zastanowić się nieco dłużej i stworzyć wraz z projektantem meble, które będą dla Ciebie idealnym towarzyszem w codziennych czynnościach przez długie lata?!

Najbardziej wymagającą zabudową meblowa jest zabudowa kuchni. Musi spełnić wiele funkcji, pomieścić wiele sprzętów i być wyjątkowo wytrzymała. Piekarnik w słupku- proszę bardzo! Okap do zabudowy- voila! Zamknięty w szafce, niewidoczny. Wysuwany front w szafce zlewowej- żaden problem. Półki w szafce z możliwością regulacji wysokości- jak najbardziej… wiele udogodnień można by wymieniać.  Podobnie ma się rzecz  jeśli chodzi o zabudowę w łazience czy szafę w przedpokoju. Tu czy tu można ukryć pralkę czy stworzyć odpowiednie miejsce dla odkurzacza, żelazka, deski do prasowania…

Materiały takie jak sklejka (drewno), płyta MDF, kamień dają możliwość tworzenia różnych kształtów- frontów, blatów. Kolorystyka jest właściwie dowolna. Wykończenie wybieramy z próbników: NCS, RAL lub okładzin meblowych np. fornirów, laminatów, imitujących drewno czy kamień.

sofa do salonu, architekt wnetrz
Przeczytaj także

Sofa do salonu- czym kierować się przy wyborze?

Sofa to mebel, na którym spędzasz codzienne chociaż kilkanaście minut, być może służy Ci także co noc podczas snu. Powinna zatem służyć Ci przez dłuższy czas- być dobrej jakości, mieć potrzebne funkcje i odpowiadać Twojej estetyce. Jeśli jesteś chwilę przed zamianą zużytego mebla na nowy, podpowiem Ci na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie!


Czytaj

Brak rozczarowań- stuprocentowa satysfakcja.

Z pomocą projektanta i stolarza możesz mieć w swoim domu wymarzoną zabudowę meblową- dopasowaną do Twoich potrzeb i upodobań estetycznych. Przed wykonaniem mebli możesz obejrzeć próbki materiałów i ustalić, co do najmniejszego detalu, jak mają one działać i wyglądać. Dzięki temu na koniec nie ma mowy o rozczarowaniu (co może zdarzyć się przy zakupie mebli przez Internet). Co więcej, nie musisz martwić się transportem i angażować połowy rodziny w składanie mebli. Zaoszczędzasz dużo czasu i… nerwów.

A co z ceną?

proejkt mebli na wymiar projektowanie wnetrz

    Nie ma co ukrywać, że koszt zabudowy robionej na wymiar jest większy niż kupno np. gotowego zestawu mebli kuchennych z marketu. Odpowiadając na pytanie : „dlaczego tak drogo?”- co składa się na cenę mebli robionych przez stolarza? Po pierwsze- wspomniana na początku jakość. Dobrej jakości systemy i materiały. Płyty mają grubość 1,8 cm, a nie 1,6 cm, gęstość płyt wiórowych jest większa, zatem są też bardziej wytrzymałe niż te w meblach ze sklepu (mam na myśli głównie meble kuchenne i łazienkowe). Pokrycia laminowane są trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Po drugie- w cenie najczęściej zawarty jest już montaż, a nawet ustawienie i podłączenie sprzętów ( też mam tu na myśli głównie zabudowę kuchenną). Dodatkowo wliczony jest koszt transportu. Meble na wymiar to dość złożona i kompletna usługa: od projektu, przez wybór materiałów i wykonanie po transport i montaż. I tym wszystkim zajmują się specjaliści, a Ty masz spokojną głowę i zaoszczędzony czas.

    Podsumowując w kilu punktach, oto korzyści z zabudowy meblowej robionej na wymiar:

  • wysoka jakość materiałów i Twoja świadomość z czego i jak wykonane są meble,
  • możliwość wybrania dowolnej kolorystyki i stworzenia zabudowy w dowolnym kształcie i wymiarze,
  • meble dopasowane do Twoich potrzeb;
  • zaoszczędzony czas– specjaliści zajmują się transportem i montażem,
  • konkurencyjna cena dla mebli gotowych.
Fot. główna: Rumman Amin, fot. 2. Beazy K