Mieszkanie 70 m2- projekt wnętrz w stylu nowoczesnym.

Projekt tego mieszkania wspominam z pewnym sentymentem… Ale zostawię to dla siebie. Zanim zrealizowałam sesję (wraz ze studiem Dappo) od oddania projektu minęły 2 lata. W portfolio projekt (który możecie podejrzeć tutaj) nosi nazwę „Modern Brown”, ale efekt końcowy na sesji przybrał w dekoracjach inne barwy. Nad realizacją nie sprawowałam nadzoru, nie był realizowany w opcji pod klucz. Bywa, że inwestor nie zdecyduje się na zakup jakiegoś mebla lub jakiś z nich jest już niedostępny w ofercie. Tutaj brak fotela w brązowo-rudej skórze, drewnianych krzeseł i nieco inna sofa sprawiły, że brązowy akcent przewodni zniknął…- zdarza się:) Dlatego po 2 latach, gdy w modzie pojawił się odważnie kolor, postawiłam w dodatkach na pomarańcz i fiolet. Wnętrze jest wykończone w 90 % jak wskazano w projekcie. Po czasie pandemii, okresie ciąży i wczesnego macierzyństwa sesja została zrealizowana! Zapraszam!

Strefa wejściowa.

W całym mieszkaniu (prócz łazienki) położono drewniane panele. Wybrałam „barlinecką deskę” w kolorze lekko bielonego dębu. W strefie wejścia szklana konsola stanowi idealne miejsce na odkładanie kluczy i dobranych rzeczy podczas wchodzenia do i wychodzenia z domu. (Z tej samej serii jest także stolik kawowy). Nad nią lustro z fornirowaną częścią, która ukrywa w sobie… skrzynkę elektryczną! Pufa z możliwością przechowywania w środku. A naprzeciwko tego widoku- szafa z lustrzanymi i fornirowanymi frontami, co widać nieco w odbiciu. Wystarczająca ilość miejsca na odzież wierzchnią i sprzęty gospodarcze. Ściany zostały wszędzie pomalowane na kolor szaro-beżowy.

Chodźmy dalej!

Sprawdź projekt!

Zobacz jak wyglądały wizualizacje projektu!


Sprawdź jak będzie wyglądał Twój dom!

Część dzienna.

Taki widok wita nas po wejściu do mieszkania. W tle widoczna strefa jadalniana. Pomyśleć, ze w tym miejscu znajdowała się mała łazienka. (!) Dzięki wyburzeniu ścianek mamy wygodną przestrzeń do spożywania posiłków i więcej miejsca w części dziennej. Kąt jadalniany zdobią prace najmłodszej użytkowniczki wnętrz. Okrągły rozkładany stół pomieści nawet 8 osób!

W tle obraz autorstwa Uli Kalinowskiej oraz nieśmiało jeszcze prezentująca się pufa z kolekcji Ferro od Dappo.
architekt-wnetrz-gdansk projektant-wnetrz-gdansk projektowanie wnetrz czajka wnetrza mieszkanie dom remont jadalnia

Kuchnia.

Kuchnia w postaci aneksu kuchennego w jednolitych, stonowanych barwach. W części dziennej nie odgrywa pierwszoplanowej roli. Jest prosta, minimalistyczna w swoim wyrazie i idealnie wpasowana we wnękę.

A jak dobrze połączyć otwartą kuchnię z częścią dzienną dowiesz się tutaj (klik) Blat i osłona ściany nad blatem zostały wykonane z tego samego materiału (konglomerat). Fronty szafek wiszących dzięki przedłużeniu na dole umożliwiają otwarcie szafki bez uchwytu. Dolne otwierane za pomocą uchwytów krawędziowych.
projektant wnetrz gdansk mieszkanie 70 m2 czarna kuchnia projektowanie wnetrz architekt czajka wnetrza

Ścianka TV.

Do zagospodarowania był całkiem spory kawałek ściany!  Została ona pokryta tynkiem dekoracyjnym o strukturze betonu. Na całej długości zaaranżowałam niską zabudowę RTV wykonaną na wymiar. W dolnej części umieszczono szuflady, nieco wyżej otwarte półki. Fragment został przykryty drewnianym blatem. Dopełnieniem kompozycji są drewniane lamele, które kryją w sobie (na zakończeniu przy TV) pionowo rozciągniętą taśmę LED.

Narożna sofa spokojnie pomieści 5 osób, Pufa z kolekcji Ferro od Dappo to dodatkowe miejsce do siedzenia. Lekkość konstrukcji sprawia , że można ją łatwo przemieszczać. Przytulności wnętrzu dodaje też ręcznie tkany dywan od Carpet Decor.
czajkawnetrza architekt-wnetrz-gdansk projektowanie-wnetrz-gdansk projektant wnetrz gdansk mieszkanie dom scianka tv
proejktowanie wnetrz gdansk czajka wnetrza projektant wnetrz gdansk czajka wnetrza mieszkanie remont salon pufa

Sypialnia.

Niewielkie pomieszczenie, w którym udało się zmieścić wszystko to, co niezbędne- łóżko, stolik nocny i pojemna szafa. Wszystkie ściany w sypialni zdobi tapeta imitująca materiał o strukturze jodełki. (!) Dzięki temu pomieszczenia nabiera niezwykłej przytulności i ciepła. Daje uczucie ukojenia i spokoju- tak potrzebne w tym miejscu. Fronty szafy wykończone fornirem. Kinkiet z dwoma ruchomymi ramionami pozwala na swobodne nakierowanie źródła światła.

W sypialni powtarza się również motyw lameli drewnianych, które pełnią tu rolę dekoracyjną.

Łazienka.

Realizacja w najmniejszym szczególe tak jak na wizualizacji. Szafka umywalkowa wykończona laminatem w kolorze koniakowego drewna kryje w sobie pralkę i 2 pojemne szuflady, z których jedna służy do przechowywania rzeczy do prania. Wnęka nad blatem wykończona mozaiką; pod szafkami podświetlenie LED. Dodatkowe miejsce do przechowywania stanowią szafki nad umywalką wykończone lustrami oraz szafka nad zabudową stelaża miski ustępowej. Szyba prysznicowa bez ramki sprawia, że jest prawie niewidoczna i „nie zakłóca przestrzeni”.

Dziękuję za realizację sesji marce Dappo, dziękuję Uli Kalinowskiej za kolorowe płótna (IG @szala_sztuki)