Projekt mieszkania dla małej rodziny. Zmieniono układ ścian zaproponowany przez dewelopera, aby dodatkowo wygospodarować pokój dla dziecka.
Kuchnia została zaplanowana blisko strefy wejściowej, aby umożliwić stworzenie dodatkowego pomieszczenia z oknem. Aneks kuchenny to „przechodnia” część między przedpokojem a pokojem dziennym. W przedpokoju znalazło się miejsce na pojemną szafę po prawej stronie od wejścia, a także umieszczono pralkę w zabudowie naprzeciwko drzwi wejściowych. Ścianę komina obłożono tą samą płytą meblową, co front szafy- dzięki temu zyskujemy jednolitą powierzchnię i ciekawą kompozycję z akcentem czarnych pionowych i poziomych linii. Te zaś z kolei, przechodząc pod blat roboczy na szafki, tworzą uchwyt (listwę) umożliwiającą otwarcie frontów. Pozostałe fronty otwierane są za pomocą tip-on.
Kuchnia zawiera wszystkie potrzebne sprzęty- przy zabudowie pralki: zmywarka 45cm oraz szafka zlewowa 60 cm. Po drugiej stronie- lodówka podblatowa (jeśli skrócilibyśmy nieco ławkę, aby zyskać więcej blatu roboczego, lodówka mogła by być wyższa), piekarnik i płyta indukcyjna; okap ukryty w szafce w roli pochłaniacza. Szafki wiszące nie sięgają sufitu, ani nie zaczynają i nie kończą równo z dolną zabudową- wyglądają na lżejsze i nie przytłaczają dość wąskiej przestrzeni przy wejściu. (Przyjęta wysokość mieszkania to 280 cm). Kąt jadalniany tworzą ławka- która tak naprawdę jest niską zabudową z trzema szufladami- stół i dwa krzesła. Zakładając, że stół się rozkłada pomieści on większą ilość osób. Drewniane listwy okalające siedzisko przy ścianie oddzielają delikatnie strefę spożywania posiłków od części kuchennej; pełnią też funkcję dekoracyjną. Motyw lameli powtarza się również na ścianie z telewizorem.
Pokój dzienny wypełnia narożna sofa, okrągły stolik kawowy, niewielka wisząca szafka RTV i… duża ilość naturalnego światła! W roli dekoracji ściennej występuje tapeta z roślinnym motywem w odcieniach zieleni i beżu – kolorach występujących w całym mieszkaniu.
Drzwi z ukrytą ościeżnicą prowadzą do sypialni rodziców. Tu mieści się łóżko (szer. 140 cm), dwa stoliki nocne oraz pojemna szafa, zajmująca całą powierzchnię jednej ze ścian. „Rozciągnięty” zagłówek łóżka tworzy płyta meblowa w kolorze drewna (laminowana lub obłożona fornirem). Na podłodze- beżowa wykładzina. Pokój dziecka przedstawiłam jako przestrzeń dla kilkulatka a nawet i nastolatka. Jednoosobowe łóżko (może posiadać funkcję rozkładania), pojemna szafa po prawej stronie przy wejściu, biurko oraz półki ścienne organizują przestrzeń. Jedna ze ścian została ozdobiona tapetą z motywem jungli. Kolorystyka okładziny pasuje do motywu barw występującego w całym mieszkaniu.
Łazienka- przestrzeń niewielkich rozmiarów, ale ergonomiczna w swoim układzie i wyposażeniu (więcej na temat aranżacji łazienki wspominam we wcześniejszym poście). Wisząca szafka umywalkowa z dwiema szufladami oraz otwartą półką, duże lustro w drewnianej ramie oraz jasna kolorystyka sprawiają, że łazienka staje się wizualnie nieco większa.
Całe mieszkanie utrzymane jest w stonowanej, jasnej kolorystyce. Na ścianach dominuje beż wzbogacony gdzieniegdzie dekoracyjnym tynkiem o strukturze betonu oraz tapetą. Posadzka- w kolorze bielonego dębu z widocznym usłojeniem i rysunkiem drewna. Mogą to być zarówno panele podłogowe, jak i deska z naturalnym drewnem. Mieszkanie urządzone w średnim budżecie. Zabudowa kuchenna i łazienkowa wykonane na wymiar. Szafka RTV, szafa w sypialni i przedpokoju oraz meble do pokoju dziecka można by skompletować z wielu dostępnych na rynku.
ProjektFamily 50LokalizacjaTrójmiastoRok2021 r.Metraż49 m2