Architekt wnętrz Gdańsk odpowie na Twoje pytania.

Już wyjaśniam Twoje wątpliwości!

Ile trwa wykonanie projektu?

Czas opracowania dokumentacji zależy od kilku czynników: wybranej opcji projektowej, wielkości nieruchomości, daty rozpoczęcia prac wykonawczych. Projekt koncepcyjny mogę przygotować już w 4 tygodnie. Średni czas przygotowania projektu kompleksowego dla mieszkania ok. 50-60 m2 wynosi 2,5 miesiąca.

Jaka jest różnica między projektem koncepcyjnym a kompleksowym?

Projekt koncepcyjny nie zawiera szczegółowej dokumentacji technicznej, tzn. rysunków instalacji elektrycznej, wod.-kan., układu posadzek, widoków skomplikowanych ścian i mebli na wymiar. Jest to projekt wizualny, gdzie główną składową są wizualizacje; dodatkowo jest rzut układu funkcjonalnego z wymiarami i komentarzem.

Kiedy najlepiej rozpocząć współpracę?

Im wcześniej tym lepiej:) Jest to trochę zależne od opcji projektowej, którą wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na projekt kompleksowy, załóż z góry 2-3 miesiące na opracowanie projektu. Dodaj czas na realizację zamówień- min. 6-8 tygodni. W sumie daje nam to 4-5 miesięcy zanim ekipa przystąpi do pracy.

Czy możliwe jest wprowadzenie poprawek do projektu? Jeśli tak, to na jakim etapie?

Tak, możesz wprowadzić poprawki- są one zawarte w umowie. Mogę wprowadzić zmiany po omówieniu modelu 3D, w którym naniesione są tektury materiałów. Po zmianach ponowie pokazuję model lub wstępne wizualizacje. Wtedy można wprowadzić jeszcze drobne poprawki (np. zmiana koloru). Nie można dokonać zmian po zaakceptowaniu wizualizacji.

Co finalnie otrzymuję po zakończeniu współpracy?

Przygotowuję wydrukowaną dokumentację projektową w dwóch wersjach- dla Ciebie i wykonawców. Wysyłam także mailowa wersję cyfrową. Dokumentacja papierowa spięta jest listwą, co ułatwia ekipie pracę z wybranym rysunkiem technicznym. W dokumentacji zawarte są wszystkie wizualizacje, rysunki, zestawienia materiałów i wyposażenia. Do zakończenia realizacji masz też dostęp do folderu google.

Czy i jak wygląda współpraca zdalna?

Cały proces projektowy możemy zrealizować online. Porozumiewamy się za pomocą maili i telefonów i innych komunikatorów. Jeśli jednak będzie taka potrzeba- mogę pojawić się w Twoim mieście.

Czy ma Pani zaufaną ekipę wykonawczą?

Tak. Współpracuję z kilkoma wykonawcami i kilkoma stolarzami. Masz zatem zapewnioną pełną realizację projektu przez sprawdzonych wykonawców.