Architekt wnętrz Gdańsk odpowie na Twoje pytania.

Już wyjaśniam Twoje wątpliwości!

Ile trwa wykonanie projektu?

Czas opracowania dokumentacji zależy od kilku czynników: wybranej opcji projektowej, wielkości nieruchomości, daty rozpoczęcia prac wykonawczych. Projekt koncepcyjny mogę przygotować już w 2 tygodnie. Średni czas przygotowania projektu kompleksowego dla mieszkania ok. 50-60 m2 wynosi 3 miesiące.

Jaka jest różnica między projektem koncepcyjnym a kompleksowym?

Projekt koncepcyjny nie zawiera szczegółowej dokumentacji technicznej, tzn. rysunków instalacji elektrycznej, wod.-kan., układu posadzek, widoków skomplikowanych ścian i mebli na wymiar. Jest to projekt wizualny, gdzie główną składową są wizualizacje; dodatkowo jest rzut układu funkcjonalnego z wymiarami i komentarzem.

Kiedy najlepiej rozpocząć z Panią współpracę?

Im wcześniej tym lepiej:) Jest to trochę zależne od opcji projektowej, którą wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na projekt kompleksowy, załóż z góry 3 miesiące na opracowanie projektu. Dodaj czas na realizację zamówień- min. 8 tygodni. W sumie daje nam to 5 miesięcy zanim ekipa przystąpi do pracy.

Czy możliwe jest wprowadzenie poprawek do projektu? Jeśli tak, to na jakim etapie?

Tak, możesz wprowadzić poprawki- są one zawarte w umowie. Mogę wprowadzić zmiany po omówieniu wstępnych wizualizacji ( grafiki w mniejszej rozdzielczości) . Są to 2 poprawki na pomieszczenie. Nie można dokonać zmian po zaakceptowaniu wizualizacji.

Co finalnie otrzymuję po zakończeniu współpracy?

Przygotowuję wydrukowaną dokumentację projektową w dwóch wersjach- dla Ciebie i wykonawców. Wysyłam także mailowa wersję cyfrową. Dokumentacja papierowa spięta jest listwą, co ułatwia ekipie pracę z wybranym rysunkiem technicznym. W dokumentacji zawarte są wszystkie wizualizacje, rysunki, zestawienia materiałów i wyposażenia.

Czy i jak wygląda współpraca zdalna?

Cały proces projektowy możemy zrealizować online. Porozumiewamy się za pomocą maili i telefonów. Jeśli jednak będzie taka potrzeba- mogę pojawić się w Twoim mieście.

Czy ma Pani zaufaną ekipę wykonawczą?

Tak. Współpracuję z kilkoma wykonawcami i kilkoma stolarzami. Masz zatem zapewniony pełną realizację projektu przez sprawdzonych wykonawców.