Poznajmy się! Tu architekt wnętrz, Gdańsk!

Aleksandra Czajka- Witkowska

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku architektura wnętrz. Studiowałam także na paryskiej École de Condé kierunek Architecture Intérieure et Scénographie du Luxe. Zawodowo projektuję wnętrza już od kilku lat, dowodząc autorską pracownią "Czajka wnętrza". Spełniam się także w drugim zawodzie, którym jest zawód nauczyciela akademickiego.

Czym dla mnie jest projektowanie?

Projektowanie to złożony proces (i rozłożony w czasie; podzielony na etapy). Dla mnie łączy, w sobie kilka dziedzin- od psychologii, przez sztukę, po fizykę i technologię. Najbardziej niesamowite w zawodzie architekta jest to, że „coś”, co powstało w mojej głowie ląduje najpierw na papierze, a później staje się rzeczywistością.
Do każdego projektu podchodzę indywidualnie- wszyscy jesteśmy różni, przez co każdy z nas ma inne potrzeby i upodobania. W każdym projekcie poszukuję nowych rozwiązań. Projektowanie wnętrz to “minipodróż”; inna za każdym razem, bo inni są jej uczestnicy.

Co w swojej pracy lubię najbardziej?

Podoba mi się to, że moja praca to “żywy zawód”. Ciągle coś się dzieje, a to oznacza zmiany, rozwój, postęp. A te zmiany przynoszą mi ogromną satysfakcję i radość. Dodatkowo świadomość tworzenia dla kogoś DOMU jest tak piękną, intymną sprawą, że czuję za każdym razem wielką radość, ekscytację, ale i odpowiedzialność za to ważne i poważne zadanie.

architekt_wnętrz_gdańsk projektowanie_wnętrz_gdańsk czajka wnętrza

Co mogłabym robić, jeśli nie projektowałabym wnętrz?

Gdyby istniał taki zawód, to byłabym świetnym… “wymyślaczem”!  Kreatywność sprzyja mi w rozwiązywaniu problemów. A tak bardziej na poważnie- pewnie robiłabym coś związanego ze sztukami plastycznymi, może ze sztuką papieru, grafiką…?

Ale jak narazie nie zmieniam branży! Pozostaję we wnętrzach!

Zaprojektujmy Twój Dom